Galatasaray Ne Zaman Kuruldu?

0 oy
359 gösterim
14 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

Galatasaray, adını Galatasaray Lisesi'nden (Mekteb-i Sultani) alan öncü bir kurum olarak spor hayatına girmiştir. Galatasaray Spor Kulübü'nün 13 kurucusunu Ali Sami Yen, Galatasaray Terbiye-i Bedeniye Kulübü Ihsaiyet defterinin 181. ve 182. sayfalarında yazmıştır. Bu isimler şu şekildedir: Ali Sami Yen, Asım Sonumut, Emin Bülend Serdaroğlu, Celal İbrahim, B. Nikolof, Milo Bakiş, Pol Bakiş, Bekir Sıtkı Bircan, Tahsin Nahit, Reşat Şirvanizade, Hüseyin Hüsnü, Refik Cevdet Kalpakçıoğlu, Abidin Daver. 1 Eylül 1913'te kurucu liste yeniden düzenlenmiş ve 13 üye olarak düzeltilmiştir. Osmanlı Devleti'nin dernekler yasası bulunmadığından yasal olarak tescili 1905 yılında yapılamayan Galatasaray Spor Kulübü 1912 yılında Cemiyetler Kanunu çıkarıldıktan sonra yasal bir kimlik kazanmıştır. Türkiye'nin önde gelen takımları arasındaki yerini yıllardır koruyan ve başarıdan başarıya imza atmaya devam eden Galatasaray Spor Kulübü UEFA Kupasını alan ilk ve tek Türk takımı olarak adını hafızalardan silinmeyecek şekilde kazıtmıştır. Galatasaray ne zaman kuruldu? 1905 yılında kurulan Galatasaray günümüzde dört büyük takımdan biri olarak spor faaliyetlerini sürdürmeye devame etmektedir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 440 gösterim

Bordo-mavi renklere sahip olan Trabzonspor, Türkiye'deki dört büyük takımdan biri olarak futbol ... almış ve dört büyük takım arasına girmiştir.

18 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 200 gösterim

Kamu düzenini ve vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamakla görevli olan polisler, canlarını ... Polis Teşkilatı 10 Nisan 1845 yılında kurulmuştur.

9 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 235 gösterim

Kütüphane nedir ? İçinde kitap, gazete, dergi gibi materyallerin bulunduğu ve bu ... Devleti zamanında kurulan Beyazıt Devlet Kütüphanesidir.

4 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 116 gösterim

Osmanlı Beyliğinden dünyada hüküm süren koca bir devlete dönüşen Osmanlı devleti Osman Bey tarafından ... Osman Bey tarafından Söğüt'te kurulmuştur.

15 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 327 gösterim

Türkiye Super Lig'in 3 büyük takımlarından biri olan Türkiye'de 35 milyondan fazla taraftara ... şampiyon olan Fenerbahçe 3.yıldızı göğsüne takmıştır.

2 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...