Avrupa Birliği Ne Zaman Kuruldu?

0 oy
438 gösterim
15 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

Avrupa Birliği yani kısaltılmış olarak yazımı ile AB, demokratik olan Avrupa ülkelerinin bir araya gelerek oluşturduğu ve üye olan ülkelerdeki vatandaşların daha iyi bir şekilde yaşamasını sağlamak ve daha iyi bir dünya oluşturmak için kurulan bir kuruluştur. Avrupa Birliği çok kısa bir zaman içerisinde çok büyük başarılara imza atmış ve Avrupa'da barışı ve refahı sağlamıştır. Bu başarıları ve refahı sağlamaları sayesinde başlarda az olan üye ülkelerin sayısı giderek artmış ve hala üye olmayı bekleyen birçok ülke Avrupa Birliği'ne katılmayı beklemektedir. Avrupa Birliği, şu an itibariyle 28 ülkeden oluşmakta ve bu üye ülkelerin topraklarının büyük çoğunluğu da Avrupa'da bulunmaktadır. Hem siyasi hem de ekonomik bir örgütlenme olan Avrupa Birliği'nin ortak parası ise Euro'dur. Avrupa Birliği ne zaman kuruldu? 1 Kasım 1993 yılında kurularak resmiyet kazanan Avrupa Birliği günümüzde hala aynı ad ile varlığını sürdürmektedir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 172 gösterim

Euro (Avro) nedir ? Euro, bir diğer ismi ile Avro olarak bilinen Avrupa Birliğine ... kullanılmaya başlamış olup dünyanın her yerinde geçmektedir.

28 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 357 gösterim

Galatasaray, adını Galatasaray Lisesi'nden (Mekteb-i Sultani) alan öncü bir kurum ... biri olarak spor faaliyetlerini sürdürmeye devame etmektedir.

14 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 282 gösterim

Birleşmiş Milletler yani kısa adıyla BM, ulusal bir örgüttür. Birleşmiş Milletler, adaleti, ... arasında yer aldığı ülkelerle birlikte kurulmuştur.

15 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 471 gösterim

Türk Kültüründe eğitim, geçmiş zamanlardan günümüze kadar her zaman önemli olmuştur. Eğitime çok ... ve batılı tarzda eğitim vermeye başlanmıştır.

17 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 438 gösterim

Bordo-mavi renklere sahip olan Trabzonspor, Türkiye'deki dört büyük takımdan biri olarak futbol ... almış ve dört büyük takım arasına girmiştir.

18 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...