Trabzonspor Ne Zaman Kuruldu?

0 oy
438 gösterim
18 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

Bordo-mavi renklere sahip olan Trabzonspor, Türkiye'deki dört büyük takımdan biri olarak futbol hayatını sürdürmektedir. Çok öncelerden beri Karadeniz'in en önemli şehri olarak bilinen Trabzon, hem ticari hem de sosyo-kültürel olarak bir geçiş noktasıydı. Bu denli önemli olan bu şehir futbolda da zamanla adını duyurmaya başlamıştır. Futbol, ülkemizde en çok sevilen sporların başında gelmektedir. Böyle olunca da en çok ilgi futbola gösterilmekte ve futbola emek verilmektedir. Trabzon'un spor geçmişi ise 20. yüzyılın başlarına dayanmaktadır. 1911 yılında İdmanyurdu kurulmuş fakat bu savaş sebebiyle çok uzun ömürlü olmamıştır. Daha sonraki yıllarda Trabzon'un önde gelen ailelerinin gençleri İdmanocağı, İdmangücü ve Necmiati gibi kulüpleri kurarak sportif ve kültürel alanda uzun yıllar konuşulacak adımlar atmışlardır. Yani Trabzonspor kurulmadan önce bu takımın temelleri atışmıştı. Böylelikle yarım asırlık bir geçmişi olan Trabzonspor bu mirası devralmıştır. Trabzonspor ne zaman kurulmuştur? Trabzonspor resmi olarak 1967'de kurularak Karadeniz Fırtınası olarak Türkiye'deki takımlar arasında yerini almış ve dört büyük takım arasına girmiştir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 357 gösterim

Galatasaray, adını Galatasaray Lisesi'nden (Mekteb-i Sultani) alan öncü bir kurum ... biri olarak spor faaliyetlerini sürdürmeye devame etmektedir.

14 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 326 gösterim

Türkiye Super Lig'in 3 büyük takımlarından biri olan Türkiye'de 35 milyondan fazla taraftara ... şampiyon olan Fenerbahçe 3.yıldızı göğsüne takmıştır.

2 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
1 cevap 97 gösterim

Lig de gidişatı belirleyecek önemli maçlardan biri bence. Maç ne zaman olacak acaba merak ettim.

14 Ekim 2016 misafir sordu
0 oy
0 cevap 282 gösterim

Birleşmiş Milletler yani kısa adıyla BM, ulusal bir örgüttür. Birleşmiş Milletler, adaleti, ... arasında yer aldığı ülkelerle birlikte kurulmuştur.

15 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 438 gösterim

Avrupa Birliği yani kısaltılmış olarak yazımı ile AB, demokratik olan Avrupa ülkelerinin bir ... günümüzde hala aynı ad ile varlığını sürdürmektedir.

15 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...