TFF Ne Zaman Kuruldu?

0 oy
1,479 gösterim
13 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

Türkiye'de futbolun, 19. yüzyılın son çeyreğinde oynanmaya başlanıldığı bilinmektedir. Ülkemizde ilk futbol kulübü ise İzmir'de kurulmuştur. Daha sonra da İstanbul'da futbol kulüpleri kurulmaya devam etmiştir. Türkiye'de futbolun tam gelişmeye başladığı dönemler 1908-1923 yılları arasındadır. Türk sporunun ilk teşkilatı Türk İdman Cemiyetleri İttifakı'dır. Bu teşkilatın kurulmasından sonra  Yusuf Ziya Öniş önderliğinde ilk Türk Futbol Federasyonu 1923 yılında Futbol Heyet-i Müttehidesi adı ile kurulmuştur. Bu federasyonun kurulmasının ardından FIFA'ya başvurulmuş ve 1923 yılında Türkiye FIFA'nın 26.üyesi olmuştur. Türk futbolunun ilk federasyonu olan Türkiye Futbol Federasyonun ilk başkanı da Yusuf Ziya Öniş'tir.TFF ne zaman kuruldu? 1 Ocak 1923'te kurulan TFF, günümüzde halen aynı ad ile devam etmektedir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 359 gösterim

Galatasaray, adını Galatasaray Lisesi'nden (Mekteb-i Sultani) alan öncü bir kurum ... biri olarak spor faaliyetlerini sürdürmeye devame etmektedir.

14 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 282 gösterim

Birleşmiş Milletler yani kısa adıyla BM, ulusal bir örgüttür. Birleşmiş Milletler, adaleti, ... arasında yer aldığı ülkelerle birlikte kurulmuştur.

15 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 439 gösterim

Avrupa Birliği yani kısaltılmış olarak yazımı ile AB, demokratik olan Avrupa ülkelerinin bir ... günümüzde hala aynı ad ile varlığını sürdürmektedir.

15 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 477 gösterim

Türk Kültüründe eğitim, geçmiş zamanlardan günümüze kadar her zaman önemli olmuştur. Eğitime çok ... ve batılı tarzda eğitim vermeye başlanmıştır.

17 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 440 gösterim

Bordo-mavi renklere sahip olan Trabzonspor, Türkiye'deki dört büyük takımdan biri olarak futbol ... almış ve dört büyük takım arasına girmiştir.

18 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...