Cortana Türkçe Ne Zaman Gelecek?

0 oy
282 gösterim
13 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

Teknolojinin hızla geliştiği bir dönemde gelişmeleri takip etmek de bir hayli zorlaşmaktadır. Birçok alanda hayatımız giderek kolaylaşmakta ve bu kolaylıklara bağlı olarak zamandan da tasarruf etmekteyiz. Çağımızın en önemli gelişmelerinden biri de herkesin bildiği üzere bilgisayarlardır. Bilgisayarın insan hayatına girmesiyle birlikte iletişim gibi birçok alanda gelişmeler yaşanmaya başlamıştır. Bu gelişmeleri takip etmek ve hayata geçirmek de insanlar için oldukça önemlidir. Apple Siri, Google now ve Microsoft Cortana gibi sesli yazılımların yaygınlaşmasıyla birlikte teknolojinin hızla ilerlemeye devam ettiğini görmekteyiz. Fakat Microsoft Cortana'nın hala Türkçe yazılımı yapılmadığı için ülkemizde kullanılamamaktadır. İngilizce, Fransızca, Almanca, Çince, İtalyanca,Japonca ve İspanyolca dillerinde kullanılabilen Microsoft Cortana'nın Türkçe olarak da yazılımının yapılması beklenmektedir. Bir Twitter kullanıcısının Cortana ile ilgili sorduğu soruya cevaben Gabriel Aul, dil desteğinin çok kısa bir zaman içinde yapılacağını müjdelemiştir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 82 gösterim

Allah'ın tek olduğunu ev benzerinin olmadığını bununla birlikte Hz. Muhammed (S.A.V.)'in onun kulu ... ne zaman okundu ? 30 Ocak 1922'de okunmuştur.

3 Şubat 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 123 gösterim

Türkiye son birkaç gündür Afrika, çöl sıcaklarına teslim olmuş durumda. Rekor seviyede olan ... gibi Aralık ayının başlarında başlaması bekleniyor.

3 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 140 gösterim

İspanyol otomobil üreticisi Seat, çok yakında Ibiza 2017 modelini yollarla buluşturmaya hazırlanıyor. ... çok daha yükseğe çıkartacak gibi görünüyor.

13 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 218 gösterim

On Bir Ayın Sultanı Ramazan bu yıl 27 Mayıs 2017 tarihinde başladı. Her yıl merakla beklenen ... Şubat ayına denk gelerek kış ayında oruç tutulacak.

3 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 161 gösterim

Türkiye'de en düşük ücretle halk tarafından bilinen ismi ile asgari ücrete çalışan 7 ... komisyonu tarafından yıl sonunda zamlanarak artmaktadır.

31 Mayıs 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...