Güvenlik Soruşturması Ne Zaman Biter?

0 oy
236 gösterim
13 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

Güvenlik soruşturması, bireyin devletin kolluk kuvvetleri tarafından hala aranıp aranmadığının,hem kolluk kuvvetleri hem de istihbarat ünitelerinde herhangi bir sınırlama veya adli sicil kaydının bulunup bulunmadığını, ülkeyi bölücü veya yıkıcı bir faaliyet içine girip girmediğinin, ahlaki yapısının durumunu, sır saklama yeteneğinin ve yabancılarla olan ilişkisinin hem mevcut olan kayıtlardan hem de yerinden araştırılmak üzere saptanılıp değerlendirilmesi durumudur. Emniyet personeli, askeri personeller, ceza infaz kurumları ve tutukevleri, istihbarat teşkilatı ve kamu kurumlarının gizlilik dereceli birimlerinde çalıştırılacak olan memurlar 676 sayılı KHK ile düzenleme yapılmadan önce ilgili yönetmelik gereği güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılması yasal bir zorunluluktu. Ancak artık istisnasız kamuya yapılacak olan tüm atamalardan önce atamaya hak kazanan her kişi için bu işlem yapılacaktır. Güvenlik soruşturması ise en geç 60 gün içinde bitmektedir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 131 gösterim

Sosyal devletler vatandaşlarının sağlığını güvence altına almış ve sağlık hizmetlerini ücretsiz bir ... Nisan ayının 1-2.haftalarında kutlanmaktadır.

24 Şubat 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 282 gösterim

Her GSM operatöründe olduğu gibi Turkcell de faturalı ve faturasız hat müşterilerine sözleşme ... müşteri çok kolay bir şekilde ulaşabilmektedir.

24 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 91 gösterim

Annenin bebeğini düzenli olarak emzirmesi bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişmesi açısından son derece ... süt izni 1 yılı doldurunca bitmektedir.

9 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 383 gösterim

Adli Kontrol nedir ? Suçlu/Suçsuz mahkeme tarafından verilen adli kontrol şartıyla tahliye ... verme şartı mahkeme kararıyla ortadan kalkmaktadır.

31 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 111 gösterim

Yüce Allah'ın erkekler için yerine getirilmesini farz kıldığı Cuma Namazına her hafta ... zamanına göre saat olarak farklılık göstermektedir.

4 Şubat 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...