Fatih Camii Ne Zaman Yapıldı?

0 oy
186 gösterim
13 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

Fatih Sultan Mehmet, Osmanlı padişahlarının 7.si olup İstanbul'u fethederek Fatih unvanını almıştır. İstanbul Hıristiyanlar için kutsal bir şehirdi ve onlar için çok önemli yapılar da İstanbul'da halen bulunmaktadır. Fatih Sultan Mehmet 1453 yılında İstanbul'u fethetmiş fakat gayrimüslimlerin hiçbir kutsal yerine dokunmamış ve onların yaşayışlarına, ibadetlerine müdahale etmemiştir. Bu yüzden de İstanbul'u gayrimüslimler terk etmemiş ve Müslümanlarla birlikte yaşamaya devam etmişlerdir. İstanbul fethedildikten sonra İslamın simgesi olan camiler yavaş yavaş inşaa edilmeye başlanmış ve İstanbul Müslüman bir şehir haline getirilmiştir. Bu camilerden biri de Fatih Camii'dir. Fatih Camii, Fatih Sultan Mehmet tarafından Fatih semtinde yaptırılmıştır. Daha sonraki yıllarda tamiri yapılmış ve günümüze kadar ulaşmıştır. 1467 yılında inşaasına başlanan Fatih Camii'nin yapımı 1470 yılında tamamlanmıştır.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 154 gösterim

Osmanlı Devleti'nin önemli padişahlarından biri olan, İstanbul'u 1453 yılında fetheden Fatih ... çalışmaları 31 Ağustos 1452 yılında tamamlanmıştır.

9 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 132 gösterim

Müslümanlar tarafından kutsal topraklar olarak kabul edilen Kudüs'te yer alan Mescid-i ... Hz.Süleyman tarafından yapıldığına rivayet edilmektedir.

5 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 129 gösterim

FETÖ (Fethullahçı Terör Örgütü) tarafından gerçekleştirilen hain daha darbe girişiminde Gölbaşı ... 2016 tarihinde akşam saatlerinde gerçekleşmiştir.

5 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 128 gösterim

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletinin eğitimine ... ortak alfabe kullanılarak kolaylık sağlanmıştır.

5 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 153 gösterim

Uçak nedir ? Uçak: dışı alüminyumdan yapılmış, her iki tarafında metrelerce uzunlukta kanatlara ... sanayisinin de o yıl da başladığı bilinmektedir.

5 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...