kuraklık desteği ne zaman ödenecek

0 oy
7 gösterim
1 Şubat 2023 Genel kategorisinde ercan sorduKuraklık desteğinin ödeme tarihi, belirlenen kriterlere göre değişebilir ve resmi bir açıklama yapılmışsa veya bir tarih belirlenmişse, bu bilgi tarım veya ilgili diğer resmi kurumların web sitelerinden ulaşılabilir. En güncel bilgi için bu kaynakları zaman zaman ziyaret etmeniz önerilir.

 ilgili kurumların siteleri şunlardır:

  • Tarım ve Orman Bakanlığı: www.tarimorman.gov.tr
  • Tarım Kredi Kooperatifleri: www.tkk.org.tr

Bu web sitelerinde yer alan bilgiler resmi kaynaklardan alınmıştır ve güncelliği konusunda garanti verilmez. En güncel bilgi için bu kaynakları zaman zaman ziyaret etmeniz önerilir.

kuraklık desteği nedir?

Kuraklık desteği, tarım sektöründe yaşanan kuraklık nedeniyle zarar gören tarım işletmelerine verilen bir ekonomik yardımdır. Kuraklık, tarım faaliyetleri için gerekli olan su miktarının yetersizliği sonucu oluşan tarımsal zararların giderilmesi amacıyla verilen bu destek, Tarım ve Orman Bakanlığı veya Tarım Kredi Kooperatifleri gibi resmi kurumlar tarafından yapılır. Kuraklık desteği, tarımsal ürünlerin yetersiz gelişimi, verim düşüklüğü veya tamamen kaybı gibi tarımsal zararların telafi edilmesi amacıyla verilir.

Kuraklık desteği kimlere verilecek ?

Kuraklık desteği, tarım sektöründe faaliyet gösteren tarım işletmeleri tarafından doğrudan ya da dolaylı olarak kuraklık nedeniyle zarar gören tarım işletmelerine verilir. Kuraklık desteği, tarım işletmelerinin kayıtlı olduğu resmi kurumlar tarafından değerlendirilir ve belirli kriterlere göre verilir. Tarım işletmeleri, kuraklık nedeniyle zarar gördüklerini ispat etmeli ve bu konuda resmi makamlardan belgelendirme almalıdır. Kuraklık desteği, kuraklık nedeniyle tarımsal ürünlerin yetersiz gelişimi, verim düşüklüğü veya tamamen kaybı gibi tarımsal zararların telafi edilmesi amacıyla verilir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 21 gösterim

Esnaf hibe desteği için ödeme tarihi konusunda resmi bir bilgiye sahip değiliz, eğer siz ... ve yerel ekonominin büyümesine de katkı sağlar.

1 Şubat 2023 Genel kategorisinde ercan sordu
0 oy
0 cevap 277 gösterim

Buzağı üreticileri her yıl yaptıkları üretime paralel olarak devlet tarafından yapılan ... içerisinde üreticilerin hesaplarına yapılması bekleniyor.

5 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 17 gösterim

2023 yılında 4C emeklilerinin maaş farkları, belirlenen tarihlerde ödenecektir. Konu ile ilgili ... sitelerini zaman zaman ziyaret etmeniz önerilir.

1 Şubat 2023 Genel kategorisinde ercan sordu
0 oy
0 cevap 184 gösterim

Ramazan ayındayız ve geçen her gün Ramazan Bayramına bir adım daha yaklaşıyoruz. Bir ... Haziran tarihi itibariyle hesaplara yatırılmaya başlanacak.

8 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 131 gösterim

16 Nisan'da Anayasa değişikliği referandumunda binlerce sandık görevlisi görev alarak halk ... PTT tarafından hak sahiplerine ödenmesi bekleniyor.

7 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...