İlk kütüphane ne zaman kuruldu ?

0 oy
175 gösterim
4 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sorduKütüphane nedir ?

İçinde kitap, gazete, dergi gibi materyallerin bulunduğu ve bu materyallerin belli bir sıraya göre dizili olduğu, saklandığı ve arşivlendiği yerdir.

Kütüphane ne işe yarar ?

Hemen hemen bütün kitapların yer aldığı kütüphane bir konu hakkında bilgi toplamak, araştırma yapmak isteyen kişilerce tercih edilen mekanların başında gelmektedir. Okurların birçok kaynağa tek çatı altında erişmesini sağlayan kütüphanelerde eski yeni çok sayıda kitap bulunmaktadır. Günümüzde internet kullanımından dolayı istenilen bilgiye anında erişebildiğinden dolayı pek tercih edilmese de  kütüphanelerin halen azımsanmayacak kadar ziyaretçisi bulunmaktadır.

İlk kütüphane ne zaman kuruldu ?

Dünyadaki İlk kütüphanenin Asurlular tarafından M.Ö 625 yılında kurulmuş olan Ninova Kütüphanesi olduğu bilinmektedir. Türkiye'deki ilk kütüphane ise Osmanlı Devleti zamanında kurulan Beyazıt Devlet Kütüphanesidir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 128 gösterim

Devlet, bozuk olan ekonomisini bir şekilde devam ettirebilmek için ihtiyaç duyduğu zaman diğer ... olan Abdülmecit döneminde 1854 yılında alınmıştır.

4 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 256 gösterim

Galatasaray, adını Galatasaray Lisesi'nden (Mekteb-i Sultani) alan öncü bir kurum ... biri olarak spor faaliyetlerini sürdürmeye devame etmektedir.

14 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 156 gösterim

Kamu düzenini ve vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamakla görevli olan polisler, canlarını ... Polis Teşkilatı 10 Nisan 1845 yılında kurulmuştur.

9 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 83 gösterim

Osmanlı Beyliğinden dünyada hüküm süren koca bir devlete dönüşen Osmanlı devleti Osman Bey tarafından ... Osman Bey tarafından Söğüt'te kurulmuştur.

15 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 106 gösterim

Osmanlı Devleti'nin önemli padişahlarından biri olan, İstanbul'u 1453 yılında fetheden Fatih ... çalışmaları 31 Ağustos 1452 yılında tamamlanmıştır.

9 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...