Jandarma tayinleri ne zaman açıklanacak 2017 ?

0 oy
375 gösterim
19 Mayıs 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

Türk Silahlı Kuvvetlerinin bünyesinde faaliyet yürüten Jandarma personeli bulunduğumuz şu günlerde Jandarma tayinini bekliyor. Bilindiği üzere batı görevini yapan Jandarma personeli zamanı geldiği zaman doğuya gönderilmekte ve orada görevini icra etmeye devam etmektedir. Her personelin vakti geldiğinde gittiği doğu illerinde yaptığı görev şark hizmeti olarak geçmektedir. Hemen hemen tüm kamu görevlilerinin kuruma bağlı olarak meslek hayatı boyunca 2-3 defa olmak suretiyle yapacağı zorunlu şark hizmeti bulunmaktadır. Personel şark hizmetini tamamladıktan sonra genel olarak bir daha doğuya gönderilmemekte ve kalan meslek hayatına batı, kuzey ya da güney illerinde devam etmektedir.

Şark görevi ile birlikte zaman zaman kamu personellerinde olduğu gibi Jandarma personeline de isteğe bağlı tayin hakkı verilmektedir. İsteğe bağlı tayin imkanından farklı olarak şark hizmeti zorunlu olup personelin tercih listesindeki illere göre belirlenmekte, personelin hangi doğu iline atanacağı kontenjana bağlı olarak değişmekte ve bu durum kurumun inisiyatifi doğrultusunda da zaman zaman değerlendirilmektedir. Jandarma personeli tarafından merakla beklenen Jandarma tayinleri ne zaman açıklanacak 2017 ? Tayinlerin Mayıs 2017 sonu Haziran başı gibi açıklanması bekleniyor.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 127 gösterim

Emniyet teşkilatında görevli polislerin tayin tercih sürecini geçtiğimiz aylarda tamamlandı ... ikinci haftası açıklanmasının beklendiği söylenebilir.

31 Mayıs 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 41 gösterim

22 Mayıs Pazartesi günü başlayacak olan il içi yer değiştirme tayinlerine öğretmenlerin yoğun ilgi ... ise 6 Haziran 2017 tarihinde duyurulacak.

18 Mayıs 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 60 gösterim

Kamu düzenini ve vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamakla görevli olan polisler, canlarını ... Polis Teşkilatı 10 Nisan 1845 yılında kurulmuştur.

9 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 413 gösterim

15 Temmuz darbe girişimden sonra TSK'den çok sayıda asker ihraç edildi. Yapılan ihraçlar ... açıklanacak ? 2017 Mayıs ayında açıklanması bekleniyor.

10 Mayıs 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 181 gösterim

Geçtiğimiz yıl İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığının kıyafetlerinde değişikliğe gideceğini ... önümüzdeki günlerde dağıtması bekleniyor.

13 Mayıs 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...