Osmanlı ne zaman kuruldu ?

0 oy
94 gösterim
15 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

Osmanlı Beyliğinden dünyada hüküm süren koca bir devlete dönüşen Osmanlı devleti Osman Bey tarafından kurulmuş olup ismini de kurucusundan almıştır. Çok çok büyük bir beylik olan Osmanlı Beyliği geniş bir yapıda olduğundan ve kalabalık olduklarından dolayı yapmış oldukları savaşların çoğunluğunda galip ayrılmıştır. Osmanlı devletinde çok sayıda hanedan mensubu padişahlık yapmıştır. Padişahlık saltanat üzerine kurulu olduğundan dolayı babadan oğula geçtiğinden taht kavgaları çok yaşanmış ve padişahların bir çoğu kendi mevkiilerini korumak için evlat katili olmuştur. 600 yıllık geçmiş olan Osmanlı ne zaman kuruldu ? Osmanlı 1299 tarihinde Osmanlıların atası olan Osman Bey tarafından Söğüt'te kurulmuştur.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 279 gösterim

Galatasaray, adını Galatasaray Lisesi'nden (Mekteb-i Sultani) alan öncü bir kurum ... biri olarak spor faaliyetlerini sürdürmeye devame etmektedir.

14 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 173 gösterim

Kamu düzenini ve vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamakla görevli olan polisler, canlarını ... Polis Teşkilatı 10 Nisan 1845 yılında kurulmuştur.

9 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 194 gösterim

Kütüphane nedir ? İçinde kitap, gazete, dergi gibi materyallerin bulunduğu ve bu ... Devleti zamanında kurulan Beyazıt Devlet Kütüphanesidir.

4 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 122 gösterim

Osmanlı Devleti'nin önemli padişahlarından biri olan, İstanbul'u 1453 yılında fetheden Fatih ... çalışmaları 31 Ağustos 1452 yılında tamamlanmıştır.

9 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 144 gösterim

Devlet, bozuk olan ekonomisini bir şekilde devam ettirebilmek için ihtiyaç duyduğu zaman diğer ... olan Abdülmecit döneminde 1854 yılında alınmıştır.

4 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...