İstanbul radyosu ne zaman kuruldu ?

0 oy
395 gösterim
21 Şubat 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

TRT İstanbul Radyosu olarak da bilinen İstanbul Radyosu Türkiye'deki kurulan ilk radyodur. 1927 yılından bu yana yayınlarına kesintisiz olarak devam eden İstanbul Radyosu günümüzde TRT Radyo olarak yayın yapmaktadır. Eskilerde insanların evlerinde radyo olmadığından dolayı yayınlarını radyolara ulaştıracak ekipmanlara sahip olduğu halde insanlar radyo sahibi olmadığından ve radyo nedir bilmediğinden dolayı İstanbul Radyosu binasının üstüne hoparlör koyarak bu şekilde insanların radyoyu tanımasını ve dinlemesini sağlamış İstanbul Radyo tarafından yapılan bu jest dinleyicilerin takdirini toplamıştır.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 338 gösterim

Türk Kültüründe eğitim, geçmiş zamanlardan günümüze kadar her zaman önemli olmuştur. Eğitime çok ... ve batılı tarzda eğitim vermeye başlanmıştır.

17 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 104 gösterim

Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından Adalet Yürüyüşü adı altında düzenlenen mahkeme kararını ... Sahili'nde Adalet Mitingi düzenleyecek.

4 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 92 gösterim

İstanbul - İzmir arası ulaşımı sağlayacak olan ve yapım çalışmaları halen devan ... ilk çeyreğinde tamamlanmasının planladığı açıklaması yapıldı.

1 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 117 gösterim

İstanbul Deniz Otobüsleri, bilinen kısa adıyla IDO, yazın gelmesiyle birlikte tarifesini hazırladı ve ... 2017 tarihinde yaz tarifesi geçerli olacak.

15 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 52 gösterim

İstanbul her yıl olduğu gibi bu yıl da lalelerle süslenmeye devam ediyor. Düzenli olarak her yıl ... başlamış olup 30 Nisan'a kadar devam edecek.

7 Nisan 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...